W czerwcu w naszym ośrodku odbyła się premiera przedstawienia bajki
„Czerwony Kapturek”

Przedstawienie przygotowali nauczyciele w składzie:

Obsada aktorska

• Czerwony Kapturek – Anna Bartosz

• Wilk – Katarzyna Kubanek

• Mama – Halina Szczepanowska

• Myśliwy- Andrzej Kotłowski

• Babcia – Alina Babczyńska

• Narrator –Joanna Myszkowska- Bielas

Oprawa muzyczna:

• Katarzyna Bochenek

Dekoracja:

• Dorota Kostewicz

W czerwcu 2014 roku w MiPBP w Będzinie odbyła się wystawa prac uczniów naszego ośrodka. Prace prezentowali uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy

W II sem. roku szkol. 2013/2014 odbyła się zabawa integracyjno – edukacyjna dla uczniów klas SPdP pt. „Kolorowe państwa”

Celem zabawy było ukazanie wartości przyjaźni i wspólnoty.

Klasy, zgodnie z wybranym kolorem (żółty, czerwony, zielony, niebieski)
nazwały swoją krainę:
SPdP „A” - Słoneczkowo,
SPdP „B” - Kraina Miłości,
SPdP „C” - Ekoland,
SPdP „D” - Niebo.

Na rozpoczęcie zabawy powitali nas okrzykiem i gestem mieszkańcy Słoneczkowa, Nieba, Ekolandu i Krainy Miłości ubrani  w stroje zgodnie  z wybranym kolorem . Na sali zrobiło się kolorowo i ciepło. Mieszkańcy kolorowych państw  wykonywali różne zadania:  opowiadali o swoich krajach, recytowali krótkie wiersze, prezentowali przygotowane mapy krajów. Mapa  Słoneczkowa była kształcie słońca, Krainy Miłości w kształcie serca, Ekolandu w kształcie klonowego liścia, a Nieba w kształcie chmury.  Dowiedzieliśmy się co znajduje się w kraju, jak żyją  ludzie, czym się zajmują, gdzie mieszkają, poznaliśmy rośliny, zwierzęta. Uczniowie układali jadłospis na wesele królewny z zastosowaniem potraw w kolorze danego kraju. Prezentowali również  zawody związane z kolorem. Na koniec mieszkańcy kolorowych krajów bawiąc się przy muzyce „Dobrze mieć przyjaciela” stworzyli wspólne państwo bez granic i podziałów.

Występy oceniało Jury, które wyłoniło zwycięzców:
SPdP „c” - I miejsce ,
SPdP „b” - II miejsce,
SPdP „a” i „d” - III miejsce.

Zabawę przygotowała i  przeprowadziła -  Beata Kubik

przy współpracy - Anny Koczur.

Mam Talent

Od kilku lat w Ośrodku Kultury w Będzinie odbywa się wspaniała impreza dla uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pt. "Mam Talent".

Inicjatorem przedsięwzięcia była p. Aleksandra Maciejczyk oraz Samorząd Uczniowski. Pomysł Pani Maciejczyk i jej wkład w organizację był nieoceniony ponieważ impreza okazała się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę" dostarczając zarówno uczestnikom jak też publiczności wspaniałych wrażeń i wielu pozytywnych emocji dlatego też stała się naszą imprezą cykliczną.
Celem imprezy jest odkrywanie i rozwijanie talentów drzemiących w naszych uczniach. Podczas imprezy wyłaniamy talenty szkoły w różnych dziedzinach. Po trudach castingu wykonawcy stają na deskach sceny Ośrodka Kultury. Uczestnik oceniany jest pod względem trudności podjętego zadania, atrakcyjności i pomysłowości wykonania, ogólnej prezentacji. Walczy o tytuł "Talent Szkoły", również publiczność typuje swego faworyta, który otrzymuje tytuł "Talent Publiczności". Atmosfera w sali jest zawsze bardzo gorąca. Napięcie, emocje i zabawa przeplatają się z tremą wykonawców.
Dzięki nieocenionej pomocy dyrekcji i pracowników Ośrodka Kultury w Będzinie, gościnności i życzliwości, impreza zawsze jest wspaniała. Uczniowie czują się jak profesjonalni artyści występujący na prawdziwej scenie.

Wakacyjne wędrówki

W dniach od 19 do 23 lipca 2013 r.  w SOSW zostały zorganizowane z inicjatywy rodziców  półkolonie pod hasłem "Wakacyjne wędrówki". Program  wakacyjnych wędrówek obejmował zajęcia plastyczne, sportowe, muzyczne. W zajęciach obok nauczycieli aktywnie uczestniczyli rodzice.