Warsztaty Muzyczne w Operze Śląskiej w Bytomiu

W dniu 16.12 2015 roku o godzinie 8.15 wyjechaliśmy do Opery Śląskiej w Bytomiu na warsztaty muzyczne zorganizowane przez nauczyciela świetlicy Andrzeja Kotłowskiego i poprowadzone przez Orkiestrę Opery Śląskiej. Celem warsztatów było zapoznanie dzieci i młodzieży z historią różnych instrumentów muzycznych. Podopieczni mieli możliwość uczestniczyć w wesołych konkursach muzycznych, tworzyli zespoły muzyczne wraz z orkiestrą. Punktem kulminacyjnym dla uczestników była możliwość zagrania na każdym instrumencie. Całości towarzyszyła bardzo miła atmosfera co sprzyjało integracji młodzieży naszego Ośrodka z podopiecznymi Zespołu Szkół Specjalnych w Chorzowie. W warsztatach muzycznych Uczestniczyło 24 wychowanków z naszego ośrodka dwóch nauczycieli i pani opiekunka.